Narhvalen 17, Rødhus i Pandrup er solgt for 2.915.000 - se køberen og 6 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Pandrup og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Pandrup følger boligmarkedet i og omkring Pandrup. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Narhvalen 17, Rødhus solgt for 2.915.000 kr.

Boligen overtages af Gregers Borup og Pernille Borup den 27. april. Køberen har betalt 2.915.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 28.029 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.650.000 og boligen er derfor handlet til 77% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 104 kvm. og er opført i 1997. Grunden er på 3.500 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Blokhus

Hunetorp Klitvej 201, Rødhus solgt for 2.495.000 kr.

Boligen overtages af Gert Bjerre og Tina Bjerre den 28. april. Køberen har betalt 2.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 40.902 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 127% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 61 kvm. og er opført i 1985. Grunden er på 1.750 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Blokhus

Isaksvej 5 solgt for 1.765.000 kr.

Boligen overtages af Sofie Møller Thomsen og Kristoffer Nørgaard Christensen den 11. marts. Køberen har betalt 1.765.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.767 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 76% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 150 kvm. og er opført i 1987. Grunden er på 1.189 kvm.

Boligen er solgt af Mæglerhuset Aabybro

Rødhusparken 27, Rødhus solgt for 1.355.000 kr.

Boligen overtages af Carina Haugaard Nielsen den 24. marts. Køberen har betalt 1.355.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 22.966 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 58% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 59 kvm. og er opført i 1985. Grunden er på 1.360 kvm.

Boligen er solgt af Villadsen Ejendomshandel

Jacobsvej 4 solgt for 1.300.000 kr.

Boligen overtages af Malthe Tandrup Nielsen og Anne Tandrup Nielsen den 21. april. Køberen har betalt 1.300.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.404 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 35% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 7 værelser på i alt 203 kvm. og er opført i 1981. Grunden er på 1.033 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Aabybro

Fruensgaardsvej 39 solgt for 975.000 kr.

Boligen overtages af Hanne Ley den 16. april. Køberen har betalt 975.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.112 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 930.000 og boligen er derfor handlet til 5% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 107 kvm. og er opført i 2002. Grunden er på 408 kvm.

Boligen er solgt af Villadsen Ejendomshandel

Langgade 78, Kaas solgt for 900.000 kr.

Boligen overtages af Nicolina Gregersen Sommer og Jonas Christian Jensen den 17. april. Køberen har betalt 900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.338 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 380.000 og boligen er derfor handlet til 137% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 142 kvm. og er opført i 1975. Grunden er på 756 kvm.

Boligen er solgt af Villadsen Ejendomshandel

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk